Bakan Karaismailoğlu; “Tüm Amacımız Mersinlilerin Yaşam Kalitesini Yükseltmek”

Bakan Karaismailoğlu; “Tüm Amacımız Mersinlilerin Yaşam Kalitesini Yükseltmek”

06.07.2020

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ilimizdeki temasları kapsamında Çamlıbel Balıkçı Barınağı ile Karaduvar Barınağı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlk olarak Karaduvar Balıkçı Barınağı’nı ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu burada esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.

Daha sonra Mersin Valiliğini ziyaret eden Bakan Adil Karaismailoğlu, burada Valilik şeref defterini imzaladı. Bakan Karaismailoğlu daha sonra Valilik Makamına geçerek Vali Ali İhsan Su ile bir süre görüştü.

Valilik ziyaretinin akabinde Çamlıbel Balıkçı Barınağı’nı ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu ve beraberindeki heyet, burada bulunan esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Çamlıbel Balıkçı Barınağı’nda incelemelerde bulunarak Mersin Amatör Balıkçılar Derneği üyeleri ve esnafla sohbet eden Bakan Adil Karaismailoğlu daha sonra burada yaptığı açıklamada; “Çamlıbel Balıkçı Barınağı’nı Mersin’e, yakışır şekilde elden geçirmek için proje çalışmalarına başladık. Burasının su sporlarının da yapıldığı, iskele ilavesiyle tam donanımlı, Akdeniz’e, Mersin’e yakışır bir marina, park, yaşam alanı olması için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Akdeniz Belediyesinin tavsiyesi, görüşleri bizler için çok önemli. Onların görüşlerini de dikkate alarak güzel bir proje çıkacak inşallah. Proje bittiğinde sizlerle paylaşıp, olurunu aldıktan sonra inşaatını takip edip, bir an önce bitirip sizlerin hizmetine sunacağız. “şeklinde konuştu.

Mersinlilerin yaşam kalitesini yükseltmek için yatırımlar yaptıklarını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, çalışmaları yakından izlemek için kente geldiklerini sözlerine ekledi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ise son yıllarda barınağın canlılığını kaybettiğini belirterek, “Çamlıbel’i, Mersin’in cazibe merkezi haline getireceğiz, bundan emin olun. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız da bize destek veriyor. İnşallah burası son derece görkemli, cıvıl cıvıl, insanların çok rahatça gelip vakit geçirebileceği, eğlenebileceği bir mekân olacak. “dedi.

Bakan Karaismailoğlu Mersin’de Karayolu Yatırımlarını İnceledi

Ziyaretlerine; Erdemli (Çeşmeli)-Silifke (Taşucu) Otoyol Güzergâhında ve Erdemli-Ayrancı Yolu Köserelli girişinde incelemelerde bulunarak devam eden Bakan Karaismailoğlu, şantiyede Mersin’de devam eden karayolu yatırımları ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

İlimizdeki temasları kapsamında daha sonra Silifke-Mut Yolu ile Silifke-Gülnar Yolu Şantiyesine geçen Bakan Karaismailoğlu ve beraberindekiler, burada da yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek, yüklenici firma yetkililerinden yol çalışmalarında gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Yol yapım çalışmalarında yaptığı incelemeleri Mut Yolu Evkaf Çiftliği Mahallesi sınırları üzerinde inşaatı devam eden T1 Tünel inşaatında sonlandıran Bakan Karaismailoğlu konu ile ilgili olarak basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, gece gündüz durmadan çalıştıklarını belirterek, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sadece yol yapmıyor. Gittikleri yere hayat, canlılık, turizm, istihdam getirip, ticareti ve üretimi artırıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin her noktasında önemli çalışmaların olduğunu dile getiren Bakan Karaismailoğlu, projelerin takipçisi olacaklarını ve devam eden projeleri kısa sürede bitirip halkla buluşturacaklarını kaydetti.

Mersin genelinde devam eden 14 karayolu işinin bulunduğunu aktaran Karaismailoğlu, “Önümüzdeki günlerde ihalesini yapacağımız Çeşmeli-Taşucu otoyol projesinin Çeşmeli- Kızkalesi etabında otoyol  ihalesine çıkıp, inşallah bu sene içerisinde yapım çalışmalarına başlayacağız. Önümüzdeki 2 yıl da dolmadan burayı faaliyete almak için bütün planlamalarımızı yaptık. İnşallah 2 yıl içerisinde sizlere yakışan bir yolla hizmet vermeye çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Sözlerinin devamında Gülnar-Silifke Yolu projesinin bölge için ihtiyaç ve en önemli yatırımlardan biri olduğunu kaydeden Bakan Karaismailoğlu, bu yatırımın da takipçisi olara, vatandaşların  hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Bakan Karaismailoğlu Cennet Cehennem Ören Yeri ‘ nde İncelemelerde Bulundu

İlimizdeki ziyaretlerini Mersin’in önemli ziyaret mekanlarından biri olan ve Cazibe Alanlarını destekleme Projesi kapsamında restorasyonu tamamlanan Cennet Cehennem Ören Yeri ve Meryem Ana Kilisesi ile devam ettiren Bakan Karaismailoğlu, çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu incelemelerinin ardından, Taşucu Lütfi Elvan Öğretmenevi’nde Karayolları Müteahhitleri ile bir araya gelerek izleme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Buradaki programının ardından ilimizdeki temaslarını sonlandıran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, havayolu ile Ankara’ya gitmek üzere ilimizden ayrıldı. 05.07.2020

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*