ALPTEKİN ESER TARSUS BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI …

 

 

 

 

Alptekin Eser, CHP’den aday adayı

Eğitimci Alptekin Eser, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tarsus Belediye Başkan Aday adayı olduğunu açıkladı.

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden, 9’nci sıradan milletvekili adayı olan Alptekin Eser, belediye başkan aday adaylığını açıkladı.
Eser, Büyükşehir Yasası ile birlikte köy ve beldelerde yaşayanların da Tarsus Belediye başkanlığı için oy kullanacak olmasının, adaylığında en büyük etkenlerden olduğunu belirterek, “Bundan sonraki süreçte çalışma tempomu arttırarak, öncelikle partimizin daha başarılı olması için çaba harcayacağım. Sosyal-demokrat bir düşünceye sahip aile yapısından geliyorum. Öyle ki aile büyüklerim 1950’li yıllarda CHP’nin Yenice belde başkanlığı görevlerinde bulunmuşlardır.
Babam Necmettin Eser, devlet memurluğundan emekli olduktan sonra 1970’li yıllarda partinin Tarsus İlçe yönetiminde görev yaptı. 80 sonrasında kurulan Halkçı Parti’de de görev yaptı.
Kardeşim Hüseyin Eser, 1970’li yıllarda gençlik kollarında yöneticilik yapıp, aktif parti çalışmalarında bulundu. Kız kardeşim Bengül Şan, kadın kollarında görev de bulundu.
Ben ise 1970’li yıllardan başlamak üzere halkevi yöneticiliği, İleri Gençlik Derneği yöneticiliği ve üniversite de dernek yöneticilikleri yaptım. 1980 sonrasında SODEP kurucu üyeliği ve SHP Tarsus İlçe Başkanlığı görevinde bulundum. CHP’nin açılması ile de yuvama geri döndüm” diye konuştu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*