ALİ MAHİR BAŞARIR SAĞLIK BAKANI TEMENNİ MEKTUBU…

 

 

 

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ALİ MAHİR BAŞARIR: “DENKLİK BEKLEYEN DOKTORLARIMIZA VİRÜS İLE MÜCADELEDE GÖREV VERİMELİ”

 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Sağlık Bakanına temenni yazısı gönderdi. CHP’li Başarır yazısında “Eğitimlerini yurtdışında almış ve denklik bekleyen doktorlarımızın sorunlarının ivedi olarak çözülüp, Covid-19 virüsü ile mücadele noktasında görev verilmeleri doğru bir yaklaşım olacaktır”  sözlerine yer verdi.

Sağlık Çalışanlarımıza Ne Kadar Teşekkür Etsek Azdır

CHP’li Başarır, ülkemizde ve dünyamızda Covid-19 virüsü nedeniyle oluşan vaka ve ölüm sayılarını hatırlatarak, “ülkemizdeki mevcut sağlık çalışanlarımızın hayatlarını tehlikeye atarak halkımızın sağlığı için göstermiş oldukları üstün gayret hepimizi memnun etmektedir. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Ancak böylesine olağanüstü bir durumda ülkemizde virüs ile mücadele konusunda daha fazla hekime ve sağlık çalışanına ihtiyaç olduğu çok açıktır” ifadelerine yer verdi.

Denklik Bekleyen Doktorlarımıza Virüs İle Mücadelede Görev Verilmeli

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, Dünya Sağlık Örgütü’nün Covid-19 virüs salgınının durdurulması için karantinanın yetersiz olduğu, etkili halk sağlığı önlemleri uygulamaya konulmadığı takdirde hareket kısıtlamaları ve karantinalar kaldırıldığında hastalığın geriye sıçrayacağı açıklamalarına da dikkat çekerek eğitimlerini yurtdışında almış ancak denklik bekleyen doktorlarımızın virüs ile mücadele konusunda katkı sağlamaları amacıyla görev verilmesi konusunda, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya temennide bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*