MERSİN’DE KARDEŞ OSB PROTOKOLÜ İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

MTOSB ile Tarsus OSB arasında “Kardeş OSB Protokolü” İmzalandı

30.06.2020

Vali Ali İhsan Su, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet Toplantıları ile Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Müteşebbis Heyet Toplantısına başkanlık ederek, MTOSB ile Tarsus OSB arasındaki “Kardeş OSB Protokolü” İmza Törenine katıldı.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen Tarsus OSB Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet Toplantılarında mevcut durum hakkında bilgi verilerek, gündem maddeleri karara bağlandı.

Vali Ali İhsan Su, daha sonra MTOSB’de gerçekleşen Müteşebbis Heyet Toplantısına başkanlık etti. Müteşebbis heyet üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, daha önce alınan kararlar gözden geçirilerek, gündem maddeleri ele alındı.

Konuşmasının devamında Vali Su; “OSB demek istihdam alanları, iş imkanları demektir, yeni üretim demektir, yeni katma değer demektir, ihracat demektir, ilimizin, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi demektir. İlimiz hemen her alanda çok güçlü biri altyapısı olan dinamik bir il, birikimi olan bir il, biz de bu güçlü altyapıyı harekete geçirmeye çalışıyoruz. İlimiz, en kısa zamanda daha da iyi noktalara gelecektir.” ifadelerini kullandı.

Sözlerinin sonunda iş insanlarını Mersin’de yatırım yapmaya davet eden Vali Ali İhsan Su, “Mersin geleceği çok parlak olan bir il. Mersin’e yatırım yapan kazanır. Bu anlamda hemen her alanda bize desteğini esirgemeyen başta 65. Dönem Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan olmak üzere, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, iş birliği protokolünün ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” sözlerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) ile Tarsus Organize Sanayi Bölgesi arasında düzenlenen “Kardeş OSB Protokolü” imzalandı.

İmzalanan protokol ile MTOSB ile Tarsus OSB arasında iletişimi güçlendirmek, işbirliğini artırmak ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, projeler hazırlamak ve birlikte gerçekleştirmek, sosyal ve kültürel faaliyetler ile birlikte hareket etmek ve diğer OSB’lere de rol model olunması amaçlanıyor.

Programın ardından müteşebbis heyet üyeleri ile birlikte Sağlıklı-Kurbanlı Mevkii’nde 5300 dönümlük arazi üzerinde kurulması planlanan Tarsus OSB proje alanında incelemelerde bulunan Vali Su, devam eden altyapı çalışmaları ve yapılması planlanan faaliyetler ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Vali Su, daha sonra Kızılmurat Mahallesi’nde bulunan, mülkiyeti Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait, Kütüphane Medresesi olarak bilinen tarihi yapının restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

İlçe temaslarını Tarsus İlçesi Takbaş Mahallesi’nde yapımı devam eden ve 13 bin 750 metre kare arsa üzerine kurulu olan, 25 bin metrekare kapalı alana sahip Mersin Tarsus Uluslararası Ashabı Kehf Anadolu İmam Hatip Ortaokul ve Lisesi ile sürdüren Vali Ali İhsan Su, yapılan çalışmalarda gelinen son nokta ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ve Okul Müdürü Kenan Ayvar’dan bilgi aldı.

Ziyaretlerini Tarsus Üniversitesi ile sonlandıran Vali Su, burada Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın ile bir araya gelerek yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı.

30.06.2020

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*