Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan koronavirüs toplantısı öncesi önemli açıklamalar….

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan koronavirüs toplantısı öncesi önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs toplantısı öncesi önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs ile mücadele çerçevesinde düzenlenecek toplantı öncesi Çankaya Köşkü’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları şu şekilde:

“Tüm dünya ile birlikte ülkemizi etkileyen corona virüs hastalığıyla ilgili değerlendirme toplantımıza hoşgeldiniz. Toplantı ardından yapacağımız millete sesleniş mahiyetindeki toplantıda detaylı açıklama yapacağız. Kısa bir giriş konuşmasının ardından tedbirlerin müzakeresine ağırlık vereceğiz.

“SÜRECİN CİDDİ EKONOMİK SONUÇLARI OLACAKTIR”

Bugüne kadar sağlık önlemleri ve tedbirleri hayata geçirdik. Gönüllü veya zorunlu karantina uygulamaları sebebiyle günlük hayatı durma noktasına getiren sürecin ciddi ekonomik sonuçları ortaya çıkacaktır. Hastalığın salgına dönüşmesini engelleme ve ekonomiyi canlı tutma hedefimiz var. Kur saldırısının etkilerinden yeni yeni kurtulmaya işlerin yoluna girmeye başladığımız dönemde ipin ucunu asla bırakamayız. Tüm ekonominin şartlarının dönemeye devamını sağlamak kolay değil.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’daki koronavirüs toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Günlük hayatı durma noktasına getiren böyle bir sürecin pek çok boyutu yanında ciddi ekonomik sonuçları da ortaya çıkacaktır. Alacağımız kararlarla bu süreci her birlikte aşacağız” dedi…

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında düzenlenen Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın başkanlığında başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla Çankaya Köşkü’nde saat 14.20 başlayan toplantıya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi ve Sağlık Politikaları kurullarının üyeleri, Bakanlar, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, AK Partili yöneticiler ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantının ardından koronavirüsle mücadele çerçevesinde atılması gereken adımlarla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi bekleniyor.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:
8.03.2020 14:20 | Son Güncelleme: 18.03.2020 14:4

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*