472 DAİRELİK TOPLU KONUT PROJESİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

 

472 DAİRELİK TOPLU KONUT PROJESİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

BAŞKAN CAN, “TOPLU KONUT PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK”

LÜTFÜ ELVAN, “TARSUS’U VE MERSİN’İ HEP BİRLİKTE AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

Tarsus Belediyesi tarafından Tozkoparan Zahit Mahallesinde yapımı planlanan 472 dairelik toplu konut projesinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene Tarsus Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Şevket Can, Toroslar Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Hamit Tuna, , MHP Mersin Milletvekilleri, Baki Şimşek, Olcay Kılavuz, AKP Mersin Milletvekilleri, Hacı Özkan, Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Elvan ve diğer protokol katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, görevde oldukları süre içerisinde ayrım yapmadan, ötekileştirmeden herkesin belediye başkanı olarak hizmet ettiklerinin altını çizdi.

Başkan Can, “2014 yılında göreve geldiğimizde büyükşehir yasasından dolayı gelirimizin %60’ı Mersin Büyükşehir Belediyesine geçti. 45 Mahalleden sorumluyduk, 179 mahalleye çıktı. Ama biz buna rağmen gece uyumadan gündüz yorulmadan 58 açılış gerçekleştirdik. Taş kuyu Mağaramızı turizme kazandırdık. Emekliler lokali, Empati Kafe ve Kitap Kafeyi hizmete açtık. Türkiye’de 14 cami yapan tek belediyeyiz. 10 mahalleye taziye evi, 6 halı saha, 6 yaşam boyu spor merkezi yaptık. Yeşil alanlarımızı 2 katına çıkardık. Berdan projemizin 1’nci etabını tamamladık. 15 bin kişilik gösteri merkezi yaptık. Çatılara yerleştirdiğimiz güneş panelleriyle yılda 5 milyon TL’lik elektrik üretmeye başladık. 129 köyümüzde parke ve park çalışmasını tamamlamamak üzereyiz.  1 pazaryeri inşaatımız bitti. 3 pazaryeri inşaatımız devam ediyor” şeklinde yaptığı ve yapacağı hizmetlerden bahsetti.

TARSUS’TA EVLENMEYEN KİMSE KALMAYACAK

Başkan Can, “Bugün burada 472 dairelik toplu konut projemizin temelini atıyoruz. 3 ay önce üye kaydı almaya başlamıştık. Bize müracaat eden 1302 hemşerimiz vardı. Hak ve hukuk gözeterek tolerans ve torpil olmadan noter huzurunda çekilişlerini gerçekleştirdik. 472 üyemizi belirledik. Bugün temelini atıyoruz ve 2 yıl içerisinde de bitireceğiz inşallah. Burada 2+1, 3+1 ve 85 m2 olmak üzere toplam 472 daire. Burası 1’nci etap. 5 adet daha toplu konut projesi yapacağız ve Tarsus’ta evlenmeyen kimse kalmayacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI OLARAK BİRLİĞİN ADRESİYİZ

Başkan Can, “Biz Cumhur ittifakı adayıyız. Havaalanı, Yenice Lojistik Bölgesi, Sahil Bandı, Tarsus Üniversitesi ve Gıda ihtisas Organize Sanayi bittiği zaman Tarsus’umuz hem ekonomik olarak hem de istihdam olarak çok rahatlayacak. Biz ayrım yapmadan, ötekileştirmeden, dini, dili, ırkı ve memleketi ne olursa olsun Rabbimin rızasını kazanmak için mücadele ediyoruz. Biz doğduğumuz büyüdüğümüz şehrimize hizmet ediyoruz. Biz Cumhur İttifakı adayı olarak birliğin adresiyiz, kardeşliğin ve huzurun adresiyiz. Gün birlik, beraberlik ve ülkemize şehrimize sahip çıkma günüdür. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız sayın Doktor Devlet Bahçeli Cumhur İttifakı kararı almıştır. Bize de düşen görev Mersin Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere sayın Hamit Tuna beyi Mersin Büyük Şehir Belediye Başkanı yapmaya, 13 ilçemizi de Cumhur İttifakı olarak kazanmaya söz verdik. Hizmette destan yazdık, inşallah 31 Mart akşamı sandıkları patlatarak zafer bizim olacaktır. Gazamız şimdiden mübarek olsun” dedi.

Toroslar Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, “Kent kentin sokaklarını arşınlayandır. Her sokağında alın teri olan, kente ne yapılması gerektiği konusunda planlamasını yapan Şevket Can başkanımıza teşekkür ediyorum. Vatandaşlarının hem sosyalitelerini yükseltmek, sosyal donatılarıyla kaliteli yaşam sunabilmek adına yapılan bu çalışma gerçekten çok mükemmel. Şevket Başkanımızın atmış olduğu bu adım gerçekten takdire şayan. Hayırlı uğurlu olsun. Tabi aklın yolu bir. Bizde Toroslarda TOKİ ile 830 konut yaptık. Tarsus Belediyesinin yetkileri hem yasal hem de bütçe anlamında yetkileri azaldı. Nasip olurda 31 Marttan sonra büyükşehir’i alırsak hizmet nasıl yapılır, belediyecilik nasıl yapılır, kentin insanları nasıl kucaklanır inşallah herkese göstereceğiz. Sizlerin duası ve desteğiyle Allah’ıın izniyle 13 ilçe ve Büyükşehir’i Cumhur ittifakı olarak alacağız” dedi.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Gayet adil ve haktan hukuktan yana bir çekişle başvuran hemşerilerimiz arasından 472 sine çekilişle bu güzel konutlar nasip olacak inşallah. Ben Şevket Başkanımıza bu güzel proje için teşekkür ederken konut sahiplerine ve Tarsus’a hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. 31 Marta kadar hepimiz Cumhur İttifakı olarak Şevket Can olacağız, Hamit Tuna olacağız, Devlet Bahçeli olacağız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olacağız ve 13 ilçe ve Mersin Büyükşehir’i alacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

AKP Mersin Milletvekili Hacı Özkan, “Konuşmasında esnaf odalarına yer vereceğinden bahsetti. Şevket Başkanımıza bir esnaf olarak çok teşekkür ediyorum. Evsiz kardeşlerimizin ev sahibi olmalarına vesile olduğu kendisini tebrik ediyorum. Cumhur ittifakı olarak 31 Martta 13 ilçe ve büyükşehiri alacağımıza inancım tamdır. Seçimde sonrada gerek Tarsus’ta gerek Mersin’de çok güzel projeler yapılacaktır” dedi.

AKP Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, “Çarpık kentleşmenin önlenmesi adına toplu konut projelerinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Dar ve orta gelirli vatandaşlarımızın konut edinmeleri için yapılan projeleri her zaman destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz. Bu projeyi gerçekleştiren Cumhur İttifakı Adayı Belediye Başkanımız sayın Şevket Can’a canı gönülden teşekkür ediyorum. Ev sahibi olacak vatandaşlarımıza da hayırlı olsun” dedi.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “Allah razı olsun evsize ev, işsize iş, evlenemeyeni evlendiriyor, çaresize çare, derdi olana deva böyle bir belediye başkanını Cenab-ı Allah herkese, her belediyeye nasip eylesin diyorum. Şevket Can samimi bir insan, samimi bir hizmet eri, samimi bir dava adamı, dolayısıyla Cenab-ı Allah yolunu ve bahtını açık eylesin. Toplu konut projemiz sahiplerine ve Tarsus’umuza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

AKP Mersin Milletvekili  Zeynep Gül Yılmaz, “Öncelikle bu toplu konut temelinin ve daha sonra evlerine oturacak vatandaşlara inşallah hayır, uğur ve bereket getirmesini diliyorum, huzur getirmesini diliyorum.Cumhur ittifakının 15 Temmuz ruhuyla kurulduğunu hepimiz biliyoruz. İnşallah milletin, memleketin bekası için devam edecek bir ittifaka liderlerimiz imza attılar. İnşallah ilk başta büyükşehir belediyemiz ve 13 ilçemizle birlikte bir olacağız, iri olacağız ve kardeş olacağız. Cumhur ittifakını Mersinimize kazandıracağız” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “Böyle bir projenin temel atma töreninde sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Projenin vatandaşlarımıza ve Tarsus’umuza hayırlı uğurlu olsun. Ayrıca Cumhur ittifakı adaylarımızı da hem tebrik ediyor hem de 31 Mart seçimlerinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Elvan, “Çukurova denilince ilk akla Tarsus gelir. Bugün burada birliği ve beraberliği görüyorum. Bugün burada vatan diyen, millet diyen, devlet diyen, bayrak diyen değerli kardeşlerimi görüyorum. Şevket Can başkanımızın dar ve orta gelirli ailelerin konut edinmeleri için atmış olduğu adım gerçekten takdire şayan. Kendisine teşekkür ediyorum. Konut sahiplerine de hayırlı olsun diyorum. Diğer yandan Mersin ve 13 ilçede Cumhur ittifakı adaylarına tüm gücümüzle desteğimizi bu kardeşlerimize vereceğiz ve Allah’ın izniyle Mersin’imizi de Tarsus’umuzu da kalkındıracağız, ayağa kaldıracağız. Bunu hep birlikte yapacağız. Bunu ittifak ruhuyla yapacağız. Bunu vatan aşkıyla, devlet aşkıyla yapacağız, millet aşkıyla yapacağız. Biz Tarsus’umuzu, Mersin’imizi ve vatanımızı çok seviyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kruban kesimi ve edilen dualar ile temel atma töreni gerçekleştirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*