BAŞKAN CAN, “BİZ HİZMETTE YARIŞMAYA HER ZAMAN HAZIRIZ…

 

 

 

BAŞKAN CAN ESNAF ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN CAN, “BİZ HİZMETTE YARIŞMAYA HER ZAMAN HAZIRIZ”

Tarsus Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Tarsus Belediye Başkanı Adayı Şevket Can 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Son olarak Tarsus Kamyoncular Kooperatifini ziyaret eden Başkan Can şoförlerle biraraya geldi.

Kamyoncular Kooperatifinde yapılan toplantıda İlk konuşmayı yapan S.S. 88 Nolu Tarsus Kamyoncular, Tankerciler ve Tırcılar Kooperatif Başkanı Feridun Ergül, Belediye Başkanı Şevket Can’a kendilerine yaptığı bütün hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve her zaman yanında olduklarını söyledi.

Başkan Ergül, ‘’İnşallah çıkmış olduğunuz bu yolda Allah yar ve yardımcınız olsun. Bizde Tarsus Kamyoncular Kooperatifi olarak bugüne kadar birlikte çalışmışmış olduğumuz. 5 yıldır da birlikte çalışıyoruz sayın başkanımla belediye meclisinde inşallah her şey onların gönüllerine göre olur. Sağ olsunlar bugüne kadar kooperatifimize de asfaltımızı da, parke taşımızı da geçmişte sayın belediye başkanımız yaptı. Bugün tozdan toprak tan kurtulduysak. Başkanımız seçildiği gün ilk yaptığı hizmet Tarsus Kamyoncular Kooperatifineydi. Bunun yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkürlerimizi sunduk ama bugün tekrar huzurunuzda bir seçim öncesi yapılan şeyler ayrana katılan su açığa gitmez hesabıyla biz her zaman bize verilen hizmetin arkasında durmuşuzdur. Bize kim yakınsa biz ona yakın durmuşuzdur. Dolayısıyla başkanımız bu konularda amblemlerinde ve afişlerinde de olduğu gibi belediyecilik bizim işimiz diyor. Eğer belediyeci olarak bir iş yapılması gerekiyorsa başkanımız zaten bugüne kadar bizim kooperatifimize gereken hizmeti göstermiştir’’ şeklinde konuştu.

Yerel olarak hizmette sıkıntılarının olmadığını dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, 2019 yerel seçimlerinde Tarsus Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Tarsus Belediye Başkanı Adayı Şevket Can için destek istedi.

Başkan Bodur, Bizim kalbimizde, gönlümüzde, yüreğimizde herkese, herkesime yer var. Amacımız, hedefimiz 81 Milyon, 81 Milyon insanımızın huzuru, geleceği ve güvenliğidir. Tüm hemşehrilerimizi bağrımıza, göğsümüze basıyoruz. Geleceğin teminatıyız. Türkiye’nin sigortasıyız. Gençliğin ikbali ve geleceğiyiz. Bu manada bize sahip çıkmanızı temenni ediyorum, niyaz ediyorum. Yerel manada belediye başkanımıza verdiğiniz her oy Türkiye’nin diz çökmesinden medet umanlara bize demokrasi dersi vermeye çalışanlara anlamlı bir mesaj olacak değerli kardeşlerim. Seçim ve sonuçları vatanımız, milletimiz, memleketimiz, birliğimiz, dirliğimiz ve huzurumuz için hayırlı olsun diyorum.

2014 yılının Milat olduğunu ve Büyükşehir yasasıyla gelen sıkıntılara değinen Başkan Can, bütün bunlara rağmen 61 açılış yaptıklarını ve olumsuzlukları vatandaşa hissettirmediklerinin altını çizdi.

Başkan Can, “Sizler yolların kralısınız. Direksiyon sizlerin ekmek kapınız ve alınteriniz. Çoluğunuzun çocuğunuzun rızık kapısı. Nasıl direksiyon sizin işiniz ise belediyecilikte benim işim. Tarsus’ta 45 mahallede 129 köyümüzde ayak izimiz ve imzamız vardır. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Biz hizmette yarışmaya hazırız. Niyet hizmetse karşımızda kimse konuşamaz. İşimiz mesleğimiz belediyecilik. Çıraklığını yapmadığınız bir işin ustalığını yapamazsınız. Bu işin çıraklığından geliyorum. 22 yıllık Tarsus’a emeğim var hizmetimiz var. Bizim en güzel yanımız ayrım yapmadan hizmet etmemizdir. Dini, dili, ırkı, memleketi, partisi ne olursa olsun Rabbimin rızasını kazanmak için hizmet ettik. Hiç kimseyi ikinci sınıf vatandaş olarak görmedik. Allah’a çok şükür her gittiğimiz yerde coşkuyla karşılanıyoruz. Çünkü herkes bizi biliyor ve inanıyor. Bizim niyetimiz birliğimizin ve kardeşliğimizin devam etmesidir. Çünkü bizim başka vatanımız yok. Örneğin Suriyelilerin gidebilecekleri, sığınacakları Türkiye’si vardı. Bizi kabul edecek bir ülke yok. Bizim de asla vatanımızdan gitmeye niyetimiz yok. Ülkemizde Kobani olayları yaşandı, Gezi olayları yaşandı, ülkemizde ihtilaller, muhtıralar oldu. İçten ve dıştan bizi bölmeye çalışanlar hiç durmadı. Ama en acısı 15 Temmuz kara gecesiydi. Bizlerin vergisiyle alınan silahlar ve uçaklar namlularını bizlere çevirdi, bombalarını bizlere attı. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sokaklara çıkan aziz Türk milleti sayesinde bu darbe önlendi. Eğer önlenmeseydi Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Devlet Bey gökyüzünü göremezdi. Bizlerde aynı durumda olurduk. Bizi vatan haini sayarlardı. Bu açıdan bakıldığında 15 Temmuz Milattır. Cumhur İttifakının temelleri 15 Temmuzda atılmıştır. Vatanımız olmazsa namusumuz olmaz, vatanımız olmazsa bizler olmayız, değerlerimiz olmaz. Bu değerleri korumanın yolu birlik ve beraberlikten geçer. Allah birlik beraberliğimizi bozdurmasın. Dünden daha çok birbirimize sarılmak zorundayız. İçerde ve dışarıda bu kadar hain var iken diri durmamız, bir arada durmamız çok önemlidir. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Cumhur İttifakı olarak 31 Marta kadar durmadan dinlenmeden çalışacağız ve bu işi başaracağız” dedi.

Yeni dönemde iktidarın gücüyle bölgedeki projelerin tamamını gerçekleştireceklerini belirten Mersin Milletvekili Baki Şimşek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Milletvekili Şimşek, ‘’ Daha önceki gelişlerimizde başkanımız taleplerini iletti, belediye başkanım da söz verdiklerini yaptı. Onurla söylüyorum bugüne kadar yapamayacağı hiçbir şeye söz vermez. Bir şeyi de söz vermişse mutlaka yapar Şevket Can. Biz bu ülkede 80 milyon insanın bir tanesinden bile vazgeçmeyiz, bir metrekare toprağımızdan da vazgeçmeyiz. Biz Türkiye’de Kürdistan diye bir bölgeyi kabul etmiyoruz. Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin adresi biziz. Kimse havadan gazel okumasın, hizmette sıkıntı yok. Tarsus’un mersinin her yerinde alnımız dik geziyoruz, gezmeye de devam edeceğiz. Milliyetçi hareket partisi bu ülkenin geleceği adına siyaset yapıyor. İttifak yapmıyoruz deyip dolanmıyoruz. Açık ve aleni olarak AKP ile ittifak yapıyoruz ve cumhur ittifakının sonuna kadar da arkasında duruyoruz. Uzun yılardır belediyeyi yöneten MHP belediyesi iktidarın da gücüyle bu bölgedeki projelerin tamamı gerçekleşecek. Bu sizlere iş ve aş olarak yansıyacak. Yerel yönetim, büyükşehir ve hükümet aynı noktada olacak. 31 Mart’ta sandığa gidip Tarsus’un Mersinin birlik beraberliğine kardeşliğine sahip çıkmaya davet ediyorum. Burada kullandığınız mührün sesi Kandilden duyulacak. Oradaki teröristlerin huzuru bozulacak. Onun için oyumuza sahip çıkalım’’ ifadesini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AMATÖR SPORCULARA ÜCRETSİZ ULAŞIM,

HER MAHALLEYE SPOR TESİSİ SÖZÜ

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, sporcu dostu bir belediye başkanı olacağını belirterek, amatör sporculara ücretsiz kent içi ulaşım olanağı sağlayacaklarını söyledi. İhtiyaç olan her mahallede spor tesisi yapacaklarını ifade eden Vahap Seçer, “Bu anlayış belediyenin spor politikası olacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) üyesi spor kulüplerinin başkan ve yöneticileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Toplantının açılışında söz alan ASKF Başkanı Mithat Ertaş, “Vahap Seçer’in geçmişte amatör olarak futbol oynamış olması, amatör ve profesyonel kulüplerde yöneticilik yapması bizim için şans. Sporun içinden gelen, sporu bilen bir belediye başkanımız olacak” dedi.

Belediyeler Kanunu’na göre belediyelerin, amatör spor kulüplerine yardım etmesinin zorunluluk olduğunu ifade eden Ertaş, birçok belediyenin kulüplere yardım yapmayı zül saydığını, yardım etmediğini ifade etti.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer de, “Spora yakın bir insanım ve belediye başkanı olduğumda spora destek vereceğim. Sporcu dostu bir belediye başkanı olacağım” dedi.

Belediye bünyesinde bir amatör spor kurulu oluşturacaklarını, şehirdeki amatör sporu bu kurulun sevk ve idare edeceğini belirten Vahap Seçer, “Amatör sporcuların büyük kısmı yoksul ailelerin çocukları. Bunların antrenmana gitmesi, gelmesi aile bütçesine bir yük getiriyor. Faal olan ve ulaşım desteğine ihtiyacı olan amatör sporculara belediyeye ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanma hakkı getirebiliriz. Bununla ilgili çalışma yapacağız. Bu çocuklara, onlara sahip çıkıldığını hissettirmek lazım” dedi.

Akdeniz Oyunları için yapılan spor tesislerinin atıl durumda kaldığını ifade eden Vahap Seçer, ilgili kurumlarla da görüşerek bu tesisleri belediye uhdesine almak istediklerini söyledi.

Vahap Seçer, “Bütün ilçelerde, bütün mahallelerde spor tesisi sorunumuz var. Mümkün olan her yere, ihtiyaç duyulan her yere, her mahalleye spor tesisi yapacağız. Bu anlayış belediyenin spor politikası olacak” dedi.

MERSİN İDMAN YURDU İÇİN KALICI ÇÖZÜM

Vahap Seçer konuşmasında, bu sezon amatör ligde mücadele eden Mersin İdman Yurdu için de ayrı bir paragraf açtı. Mersin İdman Yurdu’nun Mersin’in en köklü kulüplerinden biri olduğuna, Mersin

markası olduğuna işaret eden Vahap Seçer, “Mersin İdman Yurdu’nu bulunduğu yerden daha iyi konuma getirmek için gereken desteği vereceğiz. Elbette destek vermek yetmez. Mersin İdman Yurdu’nun kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayacak bir sistem de kuracağız” diye konuştu.

‘BİZ DE SİYASETTE KAZANMAK İSTİYORUZ’

Spor camiasından oy desteği isteyen Vahap Seçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mersin’de 2 adaylı bir seçime gideceğiz. Aslında 3 adaydık ama maalesef Sayın Kocamaz’ın adaylığıyla ilgili sorun çıktı. Ortada bir komplo, bir tertip varsa bu demokrasi adına, adil seçim adına kabul edilebilir bir durum değil. Ama görünen o ki 2 adaylı bir seçim olacak. Siyasette insan ayrımı yapmıyoruz. Derdimiz kimseye gününü göstermek değil, birilerinden rövanş almak değil. Derdimiz herkesten destek almak, belediye başkanı olmak ve herkese eşit hizmet vermek. Adayların vizyonunu değerlendirin, Projelerini değerlendirin. Söylemlerini, hayata bakış açısını değerlendirin. Mersin’e yeni bir vizyon katacak kimse götürün oyunuzu ona verin. Elbette ben de iddialıyım, en iyisini ben yaparım diyorum. Siyaset bir iddia işi. Tıpkı spor gibi. Kazanmak için sahaya çıkıyorsunuz. Hadi bir gol de rakibe ikram edelim, şike yapalım, berabere bitsin demiyorsunuz. Biz de siyasette kazanmak istiyoruz, onun için herkesin oyunu istiyoruz.”

‘HELAL PARA KAZANANLARA YARDIMCI OLMAMIZ LAZIM’

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Nakliyeciler Sitesi’ni de ziyaret ederek nakliye esnafı ve şoförlerle bir araya geldi. Ziyarette Mersin Nakliyeciler Sitesi Başkanı Halil Polat ile sektörde faaliyet gösteren iş insanlarından biri olan CHP’nin tanınmış isimlerinden Yücel Ceylan da Vahap Seçer’e eşlik etti.

Mersin’in nakliye sektörü için önemli bir şehir olduğuna işaret eden Vahap Seçer, “Biz dünya ile sizler aracılığıyla ticaret yapıyoruz. Sizler olmasanız limana gelen yükü transitçiler Irak’a gönderemez. Burada portakal üreten çiftçi ürününü yurtdışına gönderemez. Onun için bizim temel sektörlerimizin başında nakliye sektörü geliyor” dedi.

İşi gereği nakliyecilerle, kamyoncularla çalıştığını, onların sorunlarını çok yakından bildiğini ifade eden Vahap Seçer, “Kamyoncular, nakliyeciler, tıpkı çiftçiler gibi helal para kazanıyor. Bizim sizlere şefkatle yaklaşmamız lazım. Bu adamlar helal para kazanıyor, bu adamlara biz de yardımcı olalım dememiz gerekir” diye konuştu.

Mersin Nakliyeciler Sitesi’nin, bu zorlu ve önemli mesleği icra eden insanlara yakışmayacak kadar kötü durumda olduğuna değinen Vahap Seçer, belediye başkanı olduğunda Mersin’e ve meslek mensuplarına yaraşır, insani yaşam koşullarına uygun, modern bir nakliyeciler sitesi yapacaklarını söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*