BAŞKANBEKTAŞ ASLAN:BÜYÜYEREK YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİYORUZ

 

 

 

 

TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ EK HİZMET BÖLÜMÜ AÇILDI

 BAŞKAN BEKTAŞ ASLAN: “BÜYÜYEREK YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİYORUZ”

TARSUS Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi, her dönem artış gösteren kredi limitinin yanı sıra fiziki olarak da büyümeye devam ediyor. Kooperatifin Reşadiye Mahallesi Ali Menteşoğlu Caddesi Eyüboğlu İşhanı kat 2’de bulunan mevcut hizmet binası yanında bulunan daire satın alındı. Modern bir şekilde dizayn edilen ve esnaflara yakışır hale getirilen yeni daire ana hizmet ofisine dahil edilerek, hizmete açıldı.

Yeni bölümün açılışı dolayısıyla Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan; Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Bölge Birlik Başkanı Muhammet Yalçın, MESOB Başkanı Talat Dinçer, bölge ve Tarsus’ta faaliyette bulunan kooperatif ve esnaf odalarının başkan ve yöneticilerinin katılımıyla kurdele kesim töreni ve kahvaltı programı düzenledi.

Misafirleriyle tek tek ilgilenen Başkan Bektaş Aslan, “Bugün benim için çok anlamlı ve mutlu bir gün. Yeni hizmet bölümümüzü, esnaflarımıza yakışır hale getirip hizmete açmanın yanı sıra siz değerli dostlarımızı burada ağırlamak, gerçekten büyük mutluluk yaşamamızı sağladı. Hepinize katılımızdan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Bektaş Aslan, göreve geldikleri günden bu yana esnaflara hep en iyi hizmeti sunmanın gayretini gösterdiklerini söyleyerek, “Ahilik gereği ortağımız olsun olmasın, esnaflarımızın her türlü sorunlarını çözümü için elimizden gelen çabayı gösterdik, bundan sonra da göstereceğiz. 2741 ortak sayısı bulunan Kooperatifimiz, geçtiğimiz yıl 560 üyesine 42 milyon 750 bin TL kredi dağıtarak esnafımızın işlerinin rahatlamasına ve ekonomimizin canlanmasına katkı sağlamıştır. Kooperatifimiz %47 büyüyerek 450 bin TL net kar elde etmiştir. Hedefimiz daha fazla plasman yaratmak, amacımız ise bu plasmanı esnafa hakkaniyetli bir şekilde dağıtıp, toplamaktır” diye konuştu.

Kooperatif yönetimi ve personelinin bundan böyle daha gayretli bir çalışma sergileyeceğini vurgulayan Başkan Aslan, “Yeni hizmet bölümümüz tüm esnaflarımıza hayırlı olsun. Katılımınızdan dolayı hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can’da “Başta sayın Başkan Bektaş Aslan olmak üzere, tüm kooperatif yönetimi ve çalışanlarını gösterdikleri başarıdan dolayı kutluyor, yeni açılan ek binanın esnaflarımıza daha iyi hizmet sunma noktasında büyük fayda sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Bölge Birlik Başkanı Muhammet Yalçın’da, ekonomide yaşanan tüm sıkıntılara rağmen esnaf kuruluşlarının gayretli çalışmalarla yatırım yapmalarının gurur verici olduğunu ifade ederek, Başkan Bektaş Aslan ve mesai arkadaşlarına başarılar diledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*