2019 YILI, BİZE VE GÜZİDE KENTİMİZ MERSİN’E YENİ UMUTLAR VADEDİYOR”

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ‘Yeni Yıl’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocamaz, mesajında şunları söyledi:

Değerli hemşerilerim,

Acısıyla tatlısıyla bir seneyi daha geride bıraktık.

2018 yılında ülke olarak birçok sınavdan geçtik ve halen de geçmekteyiz.

 

Dostu düşmanı, iyiyi kötüyü, milleti ve millet düşmanlarını net biçimde önümüze koyan ve hepimizi sarsıp, kendimize getiren bir yıl atlattık.

 

Her yeni yıl, yeni umuttur.

2019, bize ve güzide kentimiz Mersin’e yeni umutlar vadediyor.

 

Şüphesiz, geleceğimizin ümit ettiğimiz gibi olması için hepimizin üzerine önemli sorumluluklar düşüyor.  Aynı şehir de, aynı ülkede yaşayan insanlar olarak, birbirimize karşı hoşgörülü, samimi, yardımsever, birbirine daha çok kenetlenmiş bir millet olarak daha güçlü durmalıyız.

 

Başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve toplumun tüm kesimleriyle birlikte, el ele vererek beraber yaşamak, çalışmak ve daha çok üretmek bizi aydınlık geleceğe taşıyacaktır.

 

Mersin’de 2014 yılından bu yana kaydettiğimiz ilerlemeler, kentimizin geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösterir mahiyettedir.

 

Yaptığımız işi biliyoruz, kendimize güveniyoruz, halkımızı seviyoruz ve bu ülkenin geleceğinin parlak olduğundan, Cumhuriyetimizin bütün değerleriyle insanımıza ve insanlığa yol göstermeye devam edeceğinden en ufak bir kuşku duymuyoruz.

 

Önümüzdeki yıllarda, Mersin’i tüm değerleri ile yücelterek, daha birçok güzel başarıya imza atacağız ve millet olarak bunun gururunu hep beraber yaşayacağız.

 

Yeni bir yıla girerken; barışın, huzurun ve güvenin egemen olduğu, barışın kardeşliğin kazandığı bir yıl umut ediyorum.

 

Bu vesileyle, Allah’tan, 2019 yılının, yaşamımıza daha fazla umut, sevinç, mutluluk ve iş dünyamıza bereket, ülkemize ve coğrafyamıza huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum. Güzel yıllar, mutlu yarınlar hep milletimizle olsun. Ülkemin her ferdinin yeni yılını tebrik eder, sağlık huzur ve mutluluk dilerim.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*