17 YIL NCE KAYBOLAN KIZDAN HALA HABER YOK BİR KEZ BİLE DURUŞMA OLMADI…

 

 

 

17 YIL NCE KAYBOLAN KIZDAN HALA HABER YOK BİR KEZ BİLE DURUŞMA OLMADI

 

Mersin’in Tarsus ilçesinde bundan tam 17 yıl önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolan Döndü Karaçoban’dan hiçbir haber alınmadı.
Karaçoban Ailesi perişan, baba üzüntüden hayatını kaybetti.
Anne ise kayıp kızının ölüsüden yada dirisinden haber bekliyor.
Mersin’in Tarsus İlçesinde bundan tam 17 yıl önce meydana gelen olayda, o zaman 16 yaşında olan Döndü Karaçoban’dan 17 yıldır haber alınamıyor.
Tarsus’un Yeşiltepe mahallesindeki bir çiftlik evinde son olarak görülen ve bir daha haber alınamayan altı kardeşten biri olan ve kaybolduğunda 16 yaşında olan Döndü Karaçoban’ın hayatta olup olmadığıda bilinmiyor.
Yeşiltepe mahallesindeki bir çiftlik evinde besicilik yapan ailesinin yanında kalan
Döndü Karaçoban 2002 yılında bu çiftlikte son kez görürlükten sonra kayıp Döndü’den ailesi o tarihten bu güne kadar haber alamadı.
BABA KAHRINDAN HASTALANARAK HAYATINI KAYBETTİ,
Kayıp Döndü Karaçoban’ın babası Mehmet Karaçoban kızının kahrından hastalanarak hayatını kaybetti.
ANNE İSE CANSIZ ÇERÇEVEYİ SEVİYOR
Anne Emine Karaçoban ise kızından kalan fotoğrafa bakarak her gün göz yaşı dökerek cansız fotoğrafı seviyor.
Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunan aile, kızlarının bir takım kişiler tarafından da kaçırıldığını iddia ederken, bu güne kadar bir duruşma bile olmadığına şaşırıyor.

Anne emine Karaçoban (60) “Döndü kayıptır, ben hasretinden ölüyorum, her yerden medeniyet ve insanlık bekliyorum. Aramakta bulmakta istiyorum. Ölüsünü de dirisini de istiyorum. 17 bitti 18 giriyor ben şuan için ölümü canlımı bilmiyorum. Şuan hastayım düşük bir halim var, Kusura bakmayın. bir imdat bir imdat istiyorum. Cumhurbaşkanında da istiyorum hükümetten de istiyorum. Her yerden istiyorum. Ben hiçbir şey bulamadım. Her yerden Medeniyet bekliyorum.
BEN KIZIMI ÖZLEDİM ÖLMEDEN GÖRMEK İSTİYORUM.
Babası iki sene oldu öleli, babası düşüne düşüne öldü.
Abi Osman Karaçoban, (44)“Ben abisiyim, 17 yıldır aramakta bulamadık. Araya araya bir ip ucu bulamadık. Şüphelendiğimiz şahıslar var onlarda ip ucu vermiyor. Aliemminin çiftliğinde bacımız kaybolalı 17 yıl oldu.
17 YILDA BİR KEZ MAHKEME OLMADIK
Karakola verdik, kaymakamlığa verdik. Bir sefer bile mahkeme olmadık. Devletten milletten yardım haber bekliyoruz. Daha da aramaktayız 17 yıldır. Şimdide dese gene aramaktayız 17 yıldır haber alamadık.
ABLA EŞE AKDEMİR CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ.
Abla Eşe Akdoğan (45) şunları söyledi. “bacım kaybolalı 17 yıl oldu. Hiçbir haber alamadık. Ne ölüsü ne dirisi var. Biz bunu her şartı ile kabul ediyoruz. Cumhurbaşkanıma sesleniyorum. Bulunması için bize yardımcı olsun. Biz bunu her şartı ile kabul ediyoruz. Ölüysede diriysede gelsin. Kapımız her zaman açıktır. Kaybolduğunda 16 yaşındaydı şimdi 34 yaşında . Bundan bir haber bekliyoruz. Çıksın gelsin. Herkesten yardım bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*